Gazetki promocyjne jako środek komunikacji marketingowej sieci hipermarketów z nabywcami.

Gazetki promocyjne to druk służący zamysłom informacyjnym, przydzielone do sprawnego rozpowszechnienia o objętości odpowiadającej wielokrotności 4, 8 i 16 stron. Nabywca gazetki ma możliwość wielokrotnego korzystania z gazetki promocyjnej a w kontaktach z nadawcą ma możliwość powoływać się na informacje, które są w niej zawarte. Gazetki promocyjne wypełnione są towarami różnorakich marek wielu producentów.
Zawiera ona konieczne informacje o działaniu sklepu. Gazetki promocyjne różnych drogerii zawierają szeroką ofertę artykułów kosmetycznych, przemysłowych, pielęgnacyjnych oraz perfum. Gazetki i oferty promocyjne oferują najlepsze kosmetyki w bardzo dobrych, rabatowych cenach. Znajdują się w nich również produkty przeznaczone do koloryzacji i pielęgnowania włosów oraz drobna biżuteria.
ulotki z supermarketu
Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com
Gazetki promocyjne głównie wydawane są raz w miesiącu ale zdarzają się też wydawnictwa dwutygodniowe. Prócz promocji zamieszczonych w gazetkach, sklepy proponują także promocje na kosmetyki i rzeczy wykorzystywane w makijażu. Jest to oferta, która nie znajduje się w gazetkach promocyjnych. W gazetkach promocyjnych często znajdujemy też kupony rabatowe. uzbierane punkty zamieniać można na prezenty, kupony rabatowe czy po prostu płacić nimi za towar. Poza tym można znaleźć ciekawe wywiady przeprowadzane z gwiazdami, inspiracje modowe, główne trendy w makijażu, ciekawe poradniki i nowości kosmetyczne.Nośnik ten prócz informacji o promocjach jest też sposobem dostarczania głównych informacji takich jak dane adresowe, czas otwarcia, możność płacenia kartami płatniczymi, możliwość wybrania formy płatności ratalnej czy choćby adres strony internetowej. Elementy te są standardowymi komunikatami gazetek przez co są wielkim źródłem bardzo przydatnych informacji.

Gazetka promocyjna to niby reklama prasowa. Za jej pośrednictwem dać można bardziej szczegółowe dane o produkcie aniżeli przez telewizję i radio. Głównie jednak, w zależności od telewizji, prasa daje możliwości bardziej selektywnego docierania z reklamą do wybranych segmentów publiczności: kobiet, hobbystów, właścicieli autokarów czy psów, różnorakiego rodzaju profesjonalistów itp. Gazetki, ze względu na częstotliwość pokazywania się, są dobrym środkiem przekazania reklamy wtedy, gdy decyduje aktualność, a więc w przypadku promocji. Np. teraz są święta, zatem popularne wyszukiwania to choinki.

Podsumowując, zadania gazetki promocyjnej w strategii komunikacyjnej, mogą one budować wizerunek hipermarketu a nawet aktywować obrót handlowy.