Gazetki promocyjne jako główny punkt łączności marketingowej sieci sklepów z nabywcami.

Gazetki promocyjne to druk służący celom informacyjnym, przydzielone do sprawnego rozpowszechniania o objętości odpowiadającej wielokrotności 4, 8 i 16 stron. Odbiorca gazetki ma możliwość kilkukrotnego korzystania z gazetki promocyjnej a w relacjach z nadawcą ma możliwość powoływać się na informacje, które są w niej zawarte. Gazetki promocyjne zapełnione są towarami różnorakich marek wielu producentów.
Zawiera ona niezbędne dane o działalności sklepu. Gazetki promocyjne różnych drogerii maja obszerną propozycję artykułów kosmetycznych, przemysłowych, pielęgnacyjnych oraz perfum. Gazetki i oferty promocyjne oferują najlepsze kosmetyki w bardzo dobrych, rabatowych cenach. Znajdują się w nich również kosmetyki przeznaczone do koloryzacji i pielęgnacji włosów oraz drobna biżuteria.

ulotki z supermarketu

Autor: Matti Mattila
Źródło: http://www.flickr.com
Gazetki promocyjne głównie drukowane są raz w miesiącu ale zdarzają się też wydawnictwa dwutygodniowe. Prócz promocji ukazanych w gazetkach, sklepy proponują też promocje na kosmetyki i rzeczy wykorzystywane w makijażu. Jest to oferta, która nie znajduje się w gazetkach promocyjnych. W gazetkach promocyjnych niejednokrotnie znajdujemy też kupony rabatowe. uzbierane punkty zamieniać można na nagrody, kupony rabatowe czy po prostu zapłacić nimi za towar. Poza tym można znaleźć ciekawe wywiady przeprowadzane z gwiazdami, inspiracje modowe, najnowsze trendy w makijażu, interesujące poradniki i nowinki kosmetyczne.Nośnik ten prócz danych o promocjach jest też sposobem przekazywania podstawowych informacji takich jak dane adresowe, godziny otwarcia, możność płatności kartami płatniczymi, możliwość wybrania formy płatności ratalnej czy choćby adres strony internetowej. Elementy te są standardowymi wiadomościami gazetek przez co są ogromnym źródłem niezmiernie przydatnych informacji.

Gazetka promocyjna to jakby reklama reklama świetlna wrocław prasowa. Za jej pośrednictwem dać można bardziej wyczerpujące wzmianki o towarze niż przez telewizję i radio. Przede wszystkim jednak, w zależności od telewizji, prasa daje możliwość bardziej selektywnego docierania z reklamą do obranych segmentów publiczności: pań, hobbystów, właścicieli samochodów czy psiaków, różnego rodzaju profesjonalistów itp. Gazetki, ze względu na częstotliwość ukazywania się, są dobrym środkiem przekazu reklamy wtedy, gdy decyduje aktualność, a więc w wypadku promocji. Np. już są święta, zatem znane wyszukiwania to .

Podsumowując, funkcje gazetki promocyjnej w strategii komunikacyjnej, mogą one budować wizerunek sklepu a nawet generować obrót handlowy.