Szafir to zaskakujący kamień szlachetny. Jakiego rodzaju ma zastosowanie w jubilerstwie?

Szafir to niesłychanie nieporuszony minerał o lazurowej barwie. Jest w ogólności okazjonalnie spotykany, ale Najchętniej widnieje na Sri Lance, w Kambodży, Indiach i Australii. Z jakiej przyczyny jest tak niezmiernie szanowany przez jubilerów i z którego powodu jest tak kochany przez panie?

Minerał, którym jest szafir (na przykład: ), od dawien dawna budzi czułość i ubóstwienie. Nie przemija jego sława a także piękno. Obecnie do szafirów zalicza się każde korundy jakości jubilerskiej, nie mającej barwy koralowej, zarezerwowanej dla rubinu. Ów wytwór jest niezmiernie wierny i wytrzymały. Robi to go wspaniałym detalem do wykorzystania w pracowniach oraz położeniach jak np. hurtownia jubilerska (nasz odsyłacz), gdzie wespół ze srebrem czy złotem sporządza produkty o niesłychanym pięknie.

śliczny szafir

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Jest perfekcyjnym klejnotem do noszenia na co dzień w pierścieniach, sygnetach. Z tej przyczyny mnóstwo par pokusza się na szafir jako kamień kierowniczy w pierścionku zaręczynowym, stanowiący niezwyklej własną opcję dla diamentu. Tak skomponowana biżuteria jest ponadprzeciętna, sensualna. Jeśli chodzi o symbolikę, jest to kamień, który w wielu swoich kolorach lazurowego i błękitu posiada wielgachne pokłady mądrości.

Jest perfekcyjnym symbolem bezgraniczności, nieśmiertelności- hamuje procesy starzenia się nie zaledwie ciała, lecz także ducha. Niewątpliwie wyzwala niewiarygodną moc, jako że wspiera w niwelowaniu każdych zaburzeń psychicznych. Ludzie, którzy wybierają szafir na swój amulet, mają prestiżowy związek oparty na normach partnerskich i symetrycznym zaufaniu. Niejedna szanująca się hurtownia jubilerska posiada go w prywatnym asortymencie i płodzi z niego cuda.

Szafir jest kamieniem spektakularnym, ale też niesłychanie kosztownym- . Może być najlepszym przyjacielem dla ludzi darzących się gorącym uczuciem, zakochanych, miłujących się. We wszystkich kolorach przecudnie prezentuje się oprawiony w kanarkowe, białe złoto bądź srebro. Niejedna hurtownia jubilerska na pewno ma asortyment z jego bonusem.