Malowanki kształtują fantazję

To malowanki sprawiają, że maluchy lepiej się uczą, łatwiej i szybciej przyswajają materiał edukacyjny, wykazują się większą mądrością, są bardziej twórcze w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do własnych kompetencji.

Dzieci, chłopcy i dziewczynki

Autor: iStock
Źródło: iStock

dziecko zawsze tworzy w malowankach to, co zna i tyle, ile zna o świecie. Z tego względu jego twory są bogatym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i świadectwem tego co przeżywa. Są oknem, przez które my dorośli możemy spojrzeć do jego świata i przekonać się czym są jego malowanki dla dzieci, które stworzyło. Jest to doskonałe urządzenie potrafiące stymulować myślenie, gdyż po pierwsze dokładnie wpisują się w potrzeby myślenia konkretno – wyobrażeniowego, a po drugie angażują dziecko emocjonalnie. malec wczuwa się w swoją kreację. Rysunki mogą stać się więc napędem rozwoju.

Jeśli zaintrygował Cię ten materiał, to bez wahania kliknij ten odnośnik – to bardzo ważna oferta, która prezentuje pokrewną tematykę.

trzeba dodać, że „rozwój zdolności rysunkowych określa się jako wskaźnik dojrzałości umysłowej malucha” (R. Fisher).
Kształtowanie się umiejętności poznawczych malucha to długi proces, na który my dorośli nie mamy bezpośredniego wpływu – nie można przecież nikomu wlać do głowy gotowych przepisów. Możemy jednak wpływać pośrednio, zapewniając dzieciom ciekawe doświadczenia, proponując rozwijające zabawy i kreatywne zadania. Malowanki mogą stać się inspiracją i źródłem takich zadań. Czasami twoje dziecko ma ochotę pomalować, lecz nie ma na czym lub brak mu weny. Aby ułatwić mu rozrywkę pędzlem i farbami możesz sięgnąć po malowanki, które dadzą mnóstwoinspiracji i satysfakcji.
Na poziom graficzny prac duży oddziaływanie ma ogólna ruchowa sprawność rąk.

Zaciekawiły Cię opisy opisane w naszym tekście? Jeżeli tak, to czytaj także wyposażenie do łazienki podobne informacje, dotyczące tego działu. Przejdź do następnej witryny.

rozrywki angażujące dłonie i dłonie mogą pomóc tę sprawność poprawić i jeszcze lepiej się bawić. Zaproponujmy maluchowi „siłowanie na rękę”, zabawę „idzie kominiarz po drabinie”, strzepywanie ręki z wody, uderzanie palcem o palec w ułożeniu rąk jak do modlitwy, robienie okręgów palcami itp. Wszystkie te aktywności sprawią, że malowanie i rysowanie będzie udawało się najmłodszemu jeszcze lepiej.

Źródło: Animade