Na jakie aspekty zwracać uwagę kupując używany samochód?

Bardzo dużo ludzi chcąc kupić auto, wybiera raczej używane. W wielu przypadkach wybór podyktowany jest kwestią kosztów. Pojazdy używane są najczęściej znacznie tańsze, aczkolwiek nie zawsze ich jakość jest zadowalająca. Zanim zatem zaczniemy rozważać zakup używanego pojazdu, powinniśmy mieć na uwadze kilka istotnych spraw.

Osoby sprzedające swój pojazd, zazwyczaj chwalą go w samych superlatywach. Bardzo często jednak po wizycie u specjalisty okazuje się, że jednak pojawiają się różne usterki, jakie skrupulatnie były ukrywane przez sprzedawcę. Powinniśmy więc spróbować odkryć różnego typu mankamenty i usterki zanim postanowimy kupić konkretny samochód.

Subaru Impreza

Autor: Grant.C
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku należy spojrzeć uważnie w głównej mierze na silnik, który zwykle kryje najwięcej śladów wieloletniego użytkowania pojazdu. Niejednokrotnie sprzedawcy próbują samodzielnie ukrywać wszelkie usterki silnika, ukrywając np. różne ślady wycieków. Należy więc spojrzeć w każdą szczelinę, by znaleźć zawczasu ewentualne wady. Nie mniej istotne jest również, aby posłuchać pracy silnika, wychwytując wszelakie nieodpowiednie obroty lub inne nieprawidłowe odgłosy, które mogą wskazywać na ewentualne usterki. Niezwykle istotna jest także jazda próbna, w trakcie której także mogą ujawnić się niektóre nieprawidłowości.

Kolejnym bardzo ważnym punktem naszej kontroli powinna być geometria kół.więcej zobaczysz tu wina australijskieJeśli nie potrafimy sami ocenić, czy wszystko jest w porządku, należy zaczerpnąć rady specjalisty (dla zainteresowanych – kliknij). Każdy fachowy autoserwis powinien udzielić nam w tym przypadku pomocy. Należy się przyjrzeć również podłodze oraz wzmocnieniom pod kątem korozji niektórych części. Niestety w tym przypadku zakup pojazdu pokrytego rdzą może wiązać się z ogromnym wydatkiem, który niejednokrotnie może okazać się w ostateczności totalnie nieopłacalny. Z tego względu przed podjęciem finalnej decyzji o zakupie samochodu, powinniśmy dokładnie zapoznać się ze stanem wszelkich elementów – najlepiej jest to zrobić wjeżdżając na podnośnik bądź kanał.

Interesujesz się owym tematem? Przeczytaj więc dalej biologiczna oczyszczalnia ścieków o tym punkcie w następnym artykule, który dla Ciebie opracowaliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Dopiero wtedy, gdy będziemy pewni, że wszystkie ewentualne usterki zostały przez nas odkryte i będziemy w stanie tanim kosztem je wyeliminować, powinniśmy zastanowić się nad zakupem konkretnego pojazdu używanego.