Moda na gry planszowe

Od jakiegoś czasu gry planszowe strategiczne, ekonomiczne czy imprezowe zdobywają serca nie tylko dzieci, ale także coraz częściej serca dorosłych. Różne osoby umawiają się przy grach w domach, kawiarniach, restauracjach czy świetlicach. Wspólnie podbijają państwa, pokonują potwory, zdobywają ograniczone zapasy i skarby czy wymieniają się materiałami na średniowiecznych trasach handlowych.

Zestaw gier towarzyskich

Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla dzieci na pewno są najlepiej kojarzoną kategorią gier. Większość z nas kojarzy je właśnie z rozrywką dla dzieci, ewentualnie młodzieży. Nie do końca jest to zgodne z prawdą. Obok propozycji dla dzieci na półkach stoją pozycje dedykowane dorosłym. Ciężko wyobrazić sobie przecież małe dziecko grające w np. Grę o Tron (grę ze skomplikowaną mechaniką i rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. dworskich intryg) nie wspominając nawet o grach dla dorosłych.

Granie na przykład w karciane gry może być ciekawym pomysłem na wyjście ze znajomymi do kawiarni czy latem do parku.

Jeżeli prezentowany artykuł jest dla Ciebie interesujący, odwiedź ten link automat parkingowy, a dowiesz się większą ilość informacji, jakie Cię niesamowicie zaciekawią.

Wiele gier jest zdecydowanie zadająca się do rozkręcenia imprezy w domu czy do zajęcia czymś wciągającym i czasochłonnym dzieci, będące pod naszą opieką. Trzeba mieć jedynie chęci i gry. Nawet jedna osoba może wybrać coś dla siebie i ciekawie spędzić wolne popołudnie.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive

Jeśli nie życzymy sobie przeznaczać pokaźnych kwot na gry, które nie są nam znane zawsze można wziąć udział w jednym z licznych festiwali gier organizowanych co jakiś czas w następnym mieście. Praktyczną alternatywą do niepewnych zakupów jest także wypożyczalnia gier planszowych, oferowana w większych miastach.

Nigdy nie wiadomo jaka przyszłość oczekuje na gry planszowe, ale w tym czasie przeżywają one odrodzenie i wszystko wskazuje na to, że ich dobra passa potrwa długo.