Kategoria wpisu

Banners

User login

Polecamy.

Powrót gier planszowych

Od jakiegoś czasu gry planszowe strategiczne, ekonomiczne czy imprezowe zdobywają serca nie tylko dzieci, ale także coraz częściej serca dorosłych. Różne osoby umawiają się przy grach w domach, kawiarniach, restauracjach czy świetlicach. Wspólnie podbijają państwa, pokonują potwory, zdobywają ograniczone zapasy i skarby czy wymieniają się materiałami na średniowiecznych trasach handlowych.


Zestaw gier towarzyskich
Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla dzieci na pewno są najlepiej kojarzoną kategorią gier. Większość z nas kojarzy je właśnie z rozrywką dla dzieci, ewentualnie młodzieży. Nie do końca jest to zgodne z prawdą. Obok propozycji dla dzieci na półkach stoją pozycje dedykowane dorosłym. Ciężko wyobrazić sobie przecież małe dziecko grające w np. Grę o Tron (grę ze skomplikowaną mechaniką i rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. dworskich intryg) nie wspominając nawet o grach dla dorosłych.

Granie na przykład w karciane gry może być ciekawym pomysłem na wyjście ze znajomymi do kawiarni czy latem do parku. Wiele gier jest zdecydowanie zadająca się do rozkręcenia imprezy w domu czy do zajęcia czymś wciągającym i czasochłonnym dzieci, będące pod naszą opieką. Trzeba mieć jedynie chęci i gry. Nawet jedna osoba może wybrać coś dla siebie i ciekawie spędzić wolne popołudnie.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive
Jeśli nie życzymy sobie przeznaczać pokaźnych kwot na gry, które nie są nam znane zawsze można wziąć udział w jednym z licznych festiwali gier organizowanych co jakiś czas w następnym mieście. Praktyczną alternatywą do niepewnych zakupów jest także wypożyczalnia gier planszowych, oferowana w większych miastach.

Nigdy nie wiadomo jaka przyszłość oczekuje na gry planszowe, ale w tym czasie przeżywają one odrodzenie i wszystko wskazuje na to, że ich dobra passa potrwa długo.